Atrakcje Kołobrzegu

Jeżeli wybieramy się do Kołobrzegu w sezonie letnim, na pewno warto wybrać się na jedno z trzech kąpielisk, które dostępne są w tym rejonie. W tej okolicy dostępne są dla turystów liczne noclegi oraz domki wakacyjne, które warto wynająć, jeżeli jedziemy na wczasy większą grupą.

Kiedy już będziemy na wybrzeżu bałtyckim zdecydowanie warto odwiedzić zabytkowe molo oraz zobaczyć latarnię morską, której światło było drogowskazem dla pływających statków już od 1666 roku.

Jeżeli lubimy historię, warto zajść także do Muzeum Oręża Polskiego, w którym zobaczyć można bogate zbiory broni ze średniowiecza, kolekcję luf armatnich oraz eksponaty morskie, takie jak kotwice oraz kompasy okrętowe. W muzeum tym znajduje się także największa w Polsce kolekcja mundurów. Zobaczyć możemy także repliki czołgów, wozów bojowych oraz samolotów. Dla wielbicieli architektury niemałą gratką będzie także zwiedzenie Katedry gotyckiej, powstałej w XIV wieku oraz Ratusza Miejskiego, który wyglądem bardzo przypomina średniowieczny zamek obronny, ze względu na liczne wieżyczki oraz baszty.

Czy masz już zarezerwowane noclegi w Kołobrzegu? Jeśli nie, warto nad tym pomyśleć: wybrać termin i dokonać rezerwacji. Najlepsze terminy szybko się kończą…

Zdecydowanie warto także zajść na Bulwar Jana Szymanowskiego, aby zobaczyć Pomnik Zaślubin Polski z morzem, który powstał w 1945 roku. Przy ulicy Sikorskiego znajduje się także Pomnik Sanitariuszki, który został tam wzniesiony w uznaniu dla kobiet polskich, niosących pomoc żołnierzom i cywilom podczas drugiej wojny światowej.

Pomnik Zaśłubin Polski z Morzem

Jeżeli do tego urokliwego miasta wybieramy się na wakacje razem z dziećmi, na pewno warto odwiedzić kilka miejsc, które powstały w Kołobrzegu właśnie z myślą o nich. Znajduje się tutaj między innymi Miasto Myszy, które jest wspaniałym, żywym muzeum, w którym obserwować możemy myszki różnych gatunków. W miejscu tym, ucharakteryzowanym na mysią norę znajdują się trawiaste domki myszek, oraz fluorescencyjne rurki, po których przemieszczają się gryzonie. Miejsce to przybliża dzieciom naturę oraz życie myszy, pokazując je z pozytywnej i pożytecznej strony.

Drugim ciekawym miejscem, które warto odwiedzić w Kołobrzegu razem z dziećmi, jest Wioska Indiańska, zlokalizowana przy małym jeziorze, otoczona wspaniałym rezerwatem przyrody. W miejscu tym dzieci mogą zapoznać się z historią Indian, oraz wziąć udział w wielu ciekawych i atrakcyjnych zabawach, które organizowane są na tych terenach. Warto odwiedzić tę wioskę szczególnie z młodszymi maluchami, które mogą bawić się, tańczyć i śpiewać wokół obozowiska, rozbitego w środku lasu.